PERSIST konsorcijs rīkoja tiešsaistes pasākumu 2021. gada 30. jūnijā, lai informētu ieinteresētās personas par projekta tehniskajiem un medicīniskajiem aspektiem, un kā tas atbilst gan Eiropas Vēža uzveikšanas plāna, gan turpmāko projektu attīstībai saskaņā ar pamatprogrammu “Apvārsnis 2020”. Nikolas Bedlingtonas (Nicola Bedlington) vadībā konsorcija dalībnieki sniedza vispārīgu informāciju par projektu, tā tehnoloģiskajām iespējām un turpmāko pielietojumu. Konferencē atspoguļots pārskats no izaicinājumiem līdz inovācijām un klīniskajiem pētījumiem, kas atklāj projekta pievienoto vērtību ārstiem un uz pacientu orientēto projekta aspektu.PERSIST iesaista pētījuma dalībniekus mobilās lietotnes izveidē, apkopojot datus par viņu fizisko un emocionālo stāvokli. Projektā liela nozīme piešķirta uz pacientu vērstai pieejai, lai pēc iespējas nodrošinātu individuālu aprūpi.
Konferencē uzstājās Annika Novaka (Annika Nowak), Rafaels Perezs (Rafael Perez), Viktorija Kal (Victoria Cal), Tomislavs Sokols (Tomislav Sokol), un LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūtu pārstāvēja Dina Bēma.
Pētniece Dina Bēma skaidroja, ka PERSIST klīniskā daļa palīdzēs risināt dažādas vēža pacientu vajadzības pēc ārstēšanas. Viņa uzsvēra, ka PERSIST izstrādāto aprūpes sistēmu varētu arī izmantot, lai pacienti atrastu uzticamu un noderīgu informāciju. “Mēs arī apvienojam dažādas paaudzes, jo PERSIST pētījuma dalībnieki dažkārt iesaista bērnus un mazbērnus, kuri palīdz viņiem darboties ar tehnoloģijām, ” informēja pētniece.

Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsnis 2020” saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 875406