
Pasākumu atklāja Latvijas Universitātes, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un LRCB pārstāvji, iezīmējot STRIVE projekta nozīmību krūts vēža skrīninga uzlabošanā.
Divu dienu programmā tika sniegti informatīvi pārskati un prezentācijas par krūts vēža skrīninga pieredzi Nīderlandē, kā arī Latvijas esošo situāciju, identificējot galvenos izaicinājumus un iespējas uzlabojumiem. Diskusijās tika uzsvērta nepieciešamība pēc skrīninga kvalitātes kontroles sistēmas, apmācību programmām veselības aprūpes speciālistiem un auditēšanas mehānisma izveides.
Tikšanās otrajā dienā īpaša uzmanība tika veltīta dažādu ieinteresēto pušu viedokļu uzklausīšanai – no ģimenes ārstu līdz pacientu pārstāvjiem un izglītības iestāžu speciālistiem. Tādejādi STRIVE projekts apliecina savu mērķi – īstenot kopīgu pieeju skrīninga kvalitātes uzlabošanā, cieši sadarbojoties ar visām iesaistītajām pusēm.
STRIVE projekta mērķis ir ieviest Nīderlandes pieredzē balstītu visaptverošu kvalitātes nodrošināšanas sistēmu krūts vēža skrīningā Latvijā. Projekta rezultātā tiks izstrādātas praktiskas vadlīnijas, apmācības programmas un nodrošināta to ilgtspējīga ieviešana Latvijas veselības aprūpes sistēmā.
16. un 17. aprīlī LRCB eksperti tikās ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas radiologiem, radiogrāferiem un medicīnas fiziķiem, lai strādātu pie nākamajām projekta aktivitātēm.
Projekts STRIVE finansēts no Union for international Cancer Control (IUCC) līdzekļiem saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 2024-2045