Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts direktors, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Zinātnes daļas vadītājs, Gastro centra ārsts gastroenterologs, profesors Mārcis Leja intervijā Sestdienai.

Fragments no intervijas:

Kā helikobaktēriju organismā var likvidēt?
Relatīvi viegli, pagaidām tikai ar zālēm, un diemžēl pagaidām tas prasa antibiotiku lietošanu, citu variantu nav. Latvija šobrīd ir salīdzinoši labā situācijā, pētījumi liecina, ka dienvidu valstīs ļoti liels helikobaktēriju procents ir noturīgs pret tradicionāli lietotajiem medikamentiem.
Cik agresīvs ir kuņģa vēzis citu vēžu starpā?
Diemžēl tas ir agresīvs tādā ziņā, ka pārsvarā šie audzēji tiek atklāti vēlu. Ja tas tiek atklāts novēloti, tad, kā vairumam audzēju, prognozes nav īsti labas. Ja kuņģa vēzis tiek atklāts agrīni, prognozes ir krietni vien labas, ir iespējams pilnīgi izārstēties.

Pilnu rakstu var izlasīt šeit: https://www.diena.lv/raksts/sestdiena/sestdienas-salons/ka-sadzivot-ar-vezi-14315624